Říjen 2017

Láska & Gelato

3. října 2017 v 14:58 | Teri |  Recenze knih
Ahoj!
Dnes to bude asi skoro po měsíci další recenze a to na knihu Láska & Gelato. Musím se přiznat, že jsem knížku přečetla před 2 měsíci a k recenzi jsem se dostala až teď, takže úplně už nevím co tu oní napsat, ale vím, že v závěru vytvořím pěknou recenzi :)
Tak jdem na to!
Obsah:
Lina po smrti své matky se musí vydat do Italie- Florencie za svým otcem Hordwardem, kterého nikdy v životě neviděla a dozvěděla se o něm jen před pár dny. Rozhodně by radši chtěla zůstat v Americe se svojí kamarádkou Addie. Až zjistí, že má bydlet na historickém hřbitově, protože její otec Horward je tam správce, tak se jí to vůbec nelíbí.
Vše se, ale změní až potká kluka Lorenza, kterému se říká Ren, při jejím běhání.
Ren jí hned pozve k sobě domů, protože je ho máma je také Američanka a ráda by se s ní seznámila.
Pak se jí dostane do ruky deník, který si psala její máma před lety, když ještě studovala ve Florencii. Lína odhaluje mámina tajemství a změní se tím vše co si Lína myslela ó své mámě a otci(Hordwarda) .
Mezitím zažívá plná dobrodružství s Renem a oběvuje Itálii.❤
Recenze:
Kdyby se mě někdo zeptal, kterou knihu bych mu doporučila na léto? Odpověděla bych jasně Láska&Gelato. Tato kniha je pravá letní a dokáže vám dás na ladit na nádherné letní dny a večery👌.
Kniha se lehce četě a patří mezi takové klidné oddechovky např. Oproti Alence v říši zombií s minulé recenze.
V textu jsou i sem tam nějaká italská slova jako Che bastardo- Jaký bastard.
Teď se Vrhnem na postavy knihy!! Hlavní hrdinkou je Lina. Lína byla v pohodě a samozřejmě mi nevadila, protože kdyby mi vadila hlavní hrdinka rozhodně by to nebylo vůbec Dobrý. Další postava je otec- Hordward tato postava byla taková pěkná, byl milý a sympatický. Mezi hlavnější patřil i Ren, který je rozhodně moc sympatický a strášně roztomilý ❤❤Dost Lině pomáhá a seznamuje jí s přenádhernou Itálii.
Poslední postavou, která patří mezi hlavní je máma Lini. Jelikož Lina v příběhu čte deník, který si kdysi psala její máma, tak i jí poznáváme. Postava mi nevadila, ale byla taková nic moc. Pasáže deníku jsem někdy i přeskakovala a někdy ne, protože byli zajímavé.
Celkově kniha byla byla oddechová a krásná. Přímo pro letní dny. Doporučuji si knihu přečíst, ale spíš v létě.
Tak a teď už chybí jí jen ohodnotit:
Knihu hodnotím tedy 82%
Tak toto je konec dnešní recenze a zase u dalšího článku :)
Teri

Alenka v říši zombie

3. října 2017 v 14:55 | Teri |  Recenze knih
Ahojj!
Dnes tady máme konečně nějakou recenzi po nějaké době. Tuto knížku jsem dostala na narozeniny a přečetla jí na dovolené a musím říct, že tuto knihu jsem četla v mou nejhezčí dobu o prázdninách, protože ona za to opravdu stojí. O jaké knížce vlastně mluvím? Přece o Alence v říši zombie od Geny Sholwater.
Název: Alenka v říši zombie
Autor: Gena Sholwater
Nakladatelství:Fragment
Rok vydání:2017( New York 2012)
Počet Stran:328
Obsah:
V den 16 narozenin Alenky Bellové se koná baletní vystoupení její sestry Emmy, ale koná se až večer po setmění. Alenka a její rodina nikdy po setmění s domova nevyšli, protože jejich otec tvrdí, že posetmění vychazejí zombiea útočí za tmy. Alenka a ani její sestra nikdy zombii neviděli a považují svého tátu za blázne, ale jejich máma ho brání. Alenka nakonec své rodiče přemluví, aby jeli na vystoupení Emmy, přece má narozeniny!
Cestou zpátky je přepadnou zombii a jediný z rodiny přežije Alenka. Všichni si myslí, že je napadli vlci.
Alenka se musí nastěhovat ke svým prarodičům do nového města a začíná chodit na novou školu Alsherovu střední. Alenka po autonehodě chce, aby jí všichni říkali Ali..
Na nové škole zná jen Kat s, kterou se seznámila v nemocnici po autonehodě. Kat seznámí Ali s jejími 3 kamarádkami Wren,Poppy a Revee. Hned první den narazí na skupinku kluků, kteří jsou školní rebelové. Každou chvíli jsou vyhozeni ze školy a pomlácení po rvačkách s někým. Největší rebel je Coll Holland, velitel celé bandi. Všichni mají s Colla respekt a nedovolí se proti němu postavit. Ale i Coll skrývá nějaké tajemství?
Ali překvapí, že jeden člen bandi jménem Frosty je bývalí přítel její kamarádky Kat. Ali se podaří
zaujmout pozornost vůdce bandi Colla, ale ne jenom to i on zaujme Ali tak, že si toho druzí začnou všímat. Ali se musí mít na pozoru a nemít s celou bandou nic společného, protože rebelové se nestali jen tak. Mají nebezpečná tajemství, ale jsou opravdu všichni takový jak vypadají?
Recenze:
Na tuto knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě. Měla jsem od ní velké očekávaní, na půl jsem věřila, že tato kniha bude krásná a podobná k dalším fantasy knihám co jsem četla a nadruhou stranu jsem měla od ní obavy. Musím říct, že rozhodně nelituji, že jsem si tuto knihu přála na své narozeniny, protože byla sama o sobě opravdu moc okouzlující.
Postavy knihy mi přišli sympatické. Alenka, mi vůbec nějak nevadila a měla jsem jí ráda. Její kamarádka Kat byla strašně energická, přátelská a milá holka, kterou by snad chtěl mít za kamarádku opravdu každý. Kat jsem si opravdu s dívčích postav oblíbila. Líbilo se mi, jak autorka do děje zamotala i Kat.
Colle byl můj miláček, krásný a pohledný kluk, takový idol dívčích srdcí. Často jsem záviděla, že v příběhu je Alenka a né já:). Coll byl prostě moje nejoblíbenější postava celého prvního dílu.
A teď k celé pojeňťe příběhu a to k zombii! Zombii autorka krásně měla promyšlené, např. Že, jsou to jen duše a zabíjet se dají jen....to nebudu prozrazovat!
Ze začátku mi přišla kniha zajimavá, ale tak nějak obyčejně, protože jsem pořád nevěděla co od ní očekávat, ale asi tak po 3 kapitole, bylo jasné, že kniha nepatří mezi ty nudné a klidné s jednoduchým děje. Jak jsem psala před chvíli nepatří mezi ty s jednoduchým dějem, ale přesto pár věcí pochopíš už před koncem knihy jako např. jak to bude dál s Alenkou a Colem.
Gena Sholwater si umí pořádně vyhrát s dějem a hlavně s postavami, které do děje zamotá. Ten kdo si knížku chce přečíst, hlavně kvůli tomu, že je to docela stejné jak Alenka v říši divů se teda plete! Alenka v říši zombi, má jen podobný název a je tam králik, to ano, ale jako mrak co značí znamení příjdou zombii pozor Alenko!
V knížce můžete očekávat napětí, fantasy, romantiku, přátelství, boj, smutek, úmrtí a plno zvratů v ději!
Vřele knihu doporučuji a když se mě jen někdo na tuto knížku zeptá, odpovím je to báječné kniha a dokážu mu říct snad 100 vět!
Už se moc těším na další díly a zajímá mě jak to bude dál Alenkou a ostatníma!
Jak tedy hodnotím?
90% ( nechám si nějakou rezervu)
Pa vaše Teri

Knížní výzva

2. října 2017 v 17:53 | Teri |  Projekty

Knížní výzva:

Tuto knížní výzvu pořádá blogerka ells a já jsem se tento rok chtěla zůčastnit:) .
Tuto výzvu dělám poprvé, tak nezaručuji, že se mi povede, ale slibuji co to půjde budu se snažit.
Sice výzvu dělám už později, ale číst už jsem začala a knížky už taky tady zapíšu.
No a už přímo k určité věci!
Jak už jsem napsala dělám výzvu poprvé, ale rozhodla jsem se, že výzvu dám na 30-40 knih!
1 .Sněží, Sněží- Maureen Johnson, John Green, Lauren Myracleová
2.Selekce- Kiera Cass
3.Elita- Kiera Cass
4.První- Kiera Cass
5.Dcera-Kiera Cass
6.Šťastně až na věky- Kiera Cassová
7.Počerťěná, kouzlo lásky- Shani Petroff
8.Strážci príběhu- Metchild Glaserová
9. Sirena- Kiera cass( Tato kniha mě okouzlila )
10.Denik mimoňky, Příběh netalentovaný pop hvězdy- Rachel Renée Rusellová
11.Denik mimońky, tvůj vymazlený mimozní deníček- Rachel Renée Rusellová
12. Deník mimňky, příběh slavný tv celebrity- Rachel Renée Rusellová
13. Psí poslání- William Bruce cameron
14. láska& geleto- Jenna Evans Welchová
15. Alenka v říši zombie- Gena Showalterová
16.Koruna- Kiera Cassová( nebyla tak dobrá jak selekce)
17.Srdce ze zmrzliny- Cathy Cassidy
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
Doufám, že knížní výzvu splním, držte mi palce :)

Sněží, Sněží

2. října 2017 v 17:49 | Teri |  Recenze knih
Autoři:Mareen Johnson, John Green, Lauren Myracleová
Počet stran:264
Anotace:
Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno mini prase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé
Obsah podle mě:
První příběh od Maureen Johnson je o šestnáctileté dívce jménem jubilee, která má na štědrý den jít k rodině svého přítele na večeři, ale u jejich dveří zazvoní jejich soused (Také jejich právník), který jí oznámí, že rodiče zavřeli proto, že když je policie požádala aby odešli s obchodu s sbírkovým městem tak odmítli . Řekne jí, že se má do hodiny sbalit věci, protože pojede za její babičkou a dědou na Floridu.Za hodinu už sedí ve vlaku a jede za prarodiči, ale vlak zastaví kvůli sněhové bouři.
Druhý příběh od John Green je o skupině kamarádu( jedna kamarádka Vévoda a jeden kamarád JP) co se dívají na film u Tobiny. Najednou jim zavolá kamarád Keun , že mají přijet do Wafle house, že tam je čtrnáct roztleskávaček, protože vlak kvůli sněhové bouři nedojal dál a tak tam budou až do zítřka. Pro Tobina a JP je to úplně úžasné, ale pro jeho Vévodu až tak ne. Všichni tři nastoupí do auta Tobinových rodičů a jedou do Wafle house, ale kvůli sněhové bouři nedojedou dál a tak musí jít pět kilometrů pěšky.
Třetí příběh od Lauren Myracleové je o Addie, která si myslí, že se s ní rozešel její kluk Jeb, protože 23.12 nepřišel na jejich domluvenou schůzku . Uklidňují ji její kamarádky Dorie a Tegan, ale také ji řeknou, že myslí jen na sebe. Její kamarádka Tegan miluje prasátka a když se dozvěděla, že je i mini prase hned si ho koupila a Addie ji slíbila, že mini
práce v 9:00 hodin vyzvedne zítra v práci 26.12 .
Moje recenze:
Knížka se mi líbila, ale na druhou stranu nenadchla mě tak abych o ní dělala referát a to proto, že se mi nelíbil jeden příběh a to od John Green Vánoční zázrak. První příběh se mi líbil asi nejvíc nechyběla tomu vánoční nálada a taky romance. O druhém příběhu se nedá říct přímo co o tom prvním. U příběhu Johna Greena se mi nelíbilo to, že asi skoro tři čtvrtě příběhu šli ve sněhu, ale zase nemohu říct, že ten příběh byl úplná propadovka líbilo se mi na něm třeba začátek a taky i konec příběhu, který se zakončil hodně romanticky. Třetí příběh o Lauren Myracleové byl povedený, nechybělo tam takové vzrušení a hlavní hrdinka mi byla moc sympatická :).
Knížka má pěkný obal a také se mi líbilo jak byli oddělené příběhy.
Jako celek bych tuto knihu hodnotila jako trošičku nad průměrnou a to kvuli příběhu od Johna Greena a proto ode mně získává 7 z 10 bodů.
Tuto knížku doporučuji v zimě, ale jestli si ji budete chtít přečíst připravte se na zklamaní od Johna Greena, ale zas na druhou stranu vás potěší Mauren Johnsová a Lauren Myracleová :):):):)
by teri

Představení blogu!!!!

2. října 2017 v 17:48 | Teri
Ahoj!
Vítám vás tady na mém blogu little-booktea!!! V překladu málý čaj knih :). Možná mě znáte s mého minulého blogu :3.
Na tomto blogu se budu samozřejmě hlavně věnovat knihám a dále projektům, výrobkům a atd.
Jelikož se mi nechce některé články zahodit, tak pár mojich starých přemístím tady :)
Zatím pa :)