Alenka v říši zombie

3. října 2017 v 14:55 | Teri |  Recenze knih
Ahojj!
Dnes tady máme konečně nějakou recenzi po nějaké době. Tuto knížku jsem dostala na narozeniny a přečetla jí na dovolené a musím říct, že tuto knihu jsem četla v mou nejhezčí dobu o prázdninách, protože ona za to opravdu stojí. O jaké knížce vlastně mluvím? Přece o Alence v říši zombie od Geny Sholwater.
Název: Alenka v říši zombie
Autor: Gena Sholwater
Nakladatelství:Fragment
Rok vydání:2017( New York 2012)
Počet Stran:328
Obsah:
V den 16 narozenin Alenky Bellové se koná baletní vystoupení její sestry Emmy, ale koná se až večer po setmění. Alenka a její rodina nikdy po setmění s domova nevyšli, protože jejich otec tvrdí, že posetmění vychazejí zombiea útočí za tmy. Alenka a ani její sestra nikdy zombii neviděli a považují svého tátu za blázne, ale jejich máma ho brání. Alenka nakonec své rodiče přemluví, aby jeli na vystoupení Emmy, přece má narozeniny!
Cestou zpátky je přepadnou zombii a jediný z rodiny přežije Alenka. Všichni si myslí, že je napadli vlci.
Alenka se musí nastěhovat ke svým prarodičům do nového města a začíná chodit na novou školu Alsherovu střední. Alenka po autonehodě chce, aby jí všichni říkali Ali..
Na nové škole zná jen Kat s, kterou se seznámila v nemocnici po autonehodě. Kat seznámí Ali s jejími 3 kamarádkami Wren,Poppy a Revee. Hned první den narazí na skupinku kluků, kteří jsou školní rebelové. Každou chvíli jsou vyhozeni ze školy a pomlácení po rvačkách s někým. Největší rebel je Coll Holland, velitel celé bandi. Všichni mají s Colla respekt a nedovolí se proti němu postavit. Ale i Coll skrývá nějaké tajemství?
Ali překvapí, že jeden člen bandi jménem Frosty je bývalí přítel její kamarádky Kat. Ali se podaří
zaujmout pozornost vůdce bandi Colla, ale ne jenom to i on zaujme Ali tak, že si toho druzí začnou všímat. Ali se musí mít na pozoru a nemít s celou bandou nic společného, protože rebelové se nestali jen tak. Mají nebezpečná tajemství, ale jsou opravdu všichni takový jak vypadají?
Recenze:
Na tuto knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě. Měla jsem od ní velké očekávaní, na půl jsem věřila, že tato kniha bude krásná a podobná k dalším fantasy knihám co jsem četla a nadruhou stranu jsem měla od ní obavy. Musím říct, že rozhodně nelituji, že jsem si tuto knihu přála na své narozeniny, protože byla sama o sobě opravdu moc okouzlující.
Postavy knihy mi přišli sympatické. Alenka, mi vůbec nějak nevadila a měla jsem jí ráda. Její kamarádka Kat byla strašně energická, přátelská a milá holka, kterou by snad chtěl mít za kamarádku opravdu každý. Kat jsem si opravdu s dívčích postav oblíbila. Líbilo se mi, jak autorka do děje zamotala i Kat.
Colle byl můj miláček, krásný a pohledný kluk, takový idol dívčích srdcí. Často jsem záviděla, že v příběhu je Alenka a né já:). Coll byl prostě moje nejoblíbenější postava celého prvního dílu.
A teď k celé pojeňťe příběhu a to k zombii! Zombii autorka krásně měla promyšlené, např. Že, jsou to jen duše a zabíjet se dají jen....to nebudu prozrazovat!
Ze začátku mi přišla kniha zajimavá, ale tak nějak obyčejně, protože jsem pořád nevěděla co od ní očekávat, ale asi tak po 3 kapitole, bylo jasné, že kniha nepatří mezi ty nudné a klidné s jednoduchým děje. Jak jsem psala před chvíli nepatří mezi ty s jednoduchým dějem, ale přesto pár věcí pochopíš už před koncem knihy jako např. jak to bude dál s Alenkou a Colem.
Gena Sholwater si umí pořádně vyhrát s dějem a hlavně s postavami, které do děje zamotá. Ten kdo si knížku chce přečíst, hlavně kvůli tomu, že je to docela stejné jak Alenka v říši divů se teda plete! Alenka v říši zombi, má jen podobný název a je tam králik, to ano, ale jako mrak co značí znamení příjdou zombii pozor Alenko!
V knížce můžete očekávat napětí, fantasy, romantiku, přátelství, boj, smutek, úmrtí a plno zvratů v ději!
Vřele knihu doporučuji a když se mě jen někdo na tuto knížku zeptá, odpovím je to báječné kniha a dokážu mu říct snad 100 vět!
Už se moc těším na další díly a zajímá mě jak to bude dál Alenkou a ostatníma!
Jak tedy hodnotím?
90% ( nechám si nějakou rezervu)
Pa vaše Teri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 3. října 2017 v 15:47 | Reagovat

Vypadá zajímavě. :)

2 creepypasta-and-mysterious creepypasta-and-mysterious | Web | 4. října 2017 v 19:09 | Reagovat

tak toto mne zaujalo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama