Prosinec 2017

Blogové předsevzetí

31. prosince 2017 v 23:00 | Teri
Ahoj!
Ikdyž jsem se s váma loučila už v předchozím článku, který měl být poslední, ale nakonec jsem si řekla, že napíšu blogerské předsevzetí, kterým se budu celkově řídit celý rok. Tak jdeme na to ať tento článek stihnu ještě letos vydat :D!

1. Vydávat články pravidelně:
Neznamená to, že se někdy nestane, že se článek opozdí, ale chci, aby to bylo minimálně. Nejlépe bych si přála mít takovou aktivitu jak v Prosinci nebo aspoň ať každý týden výjde jeden článek.

2.Dávat si s články záležet aneb kvalita:
Neříkám, že má kvalita článku není dobrá, ba naopak je výborná, ale bojím se, že se během roku zhorší. No, tak snad ne: :)

3. Dokončit knížní výzvu:
V minulém článku jsem zahájila knížní výzvu 2018 a jestli jste ten článek četli, tak jsem tam psala, že jsem minulou knížní výzvu nesplnila, a proto si to dám do dalšího roku jako přecevzetí.

4. Věnovat se knihám:
Chtěla bych víc číst a psíát knížní recenze nebo články v tomto tématu. Už 2 recenze mám v příštím roce v plánu vydat.

5. Rok blogu:
Chtěla bych, aby mi tento blog už vydržel a oslavil aspon ten jeden rok a více. Zajímalo by mě jaký je to pocit oslavit narozeniny blogu, já jsem to to nikdy nezažila a to bloguji už 2 rokem.

Omlouvám se, že článek je krátký, ale myslím si, že k tomuto není už co dodat, ale slibuji, že příští článek už bude zas dlouhý!
Teď už jen zbývá popřát všechno nejlepší do nového roku, ať je lepší než rok 2017, plno zdraví a radosti.
Tak co máte nějaký predsevzetí? Jak jste oslavili letošní silvestr?
Teri

Knížní výzva 2018

28. prosince 2017 v 10:00 | Teri |  Projekty
Ahoj!
Vítám vás zase u dalšího článku, už máme po vánocích a čeká nás nový rok 2018. To znamená, že také nová knížní výzvy, minulý rok jsem měla cíl 30-40 knih, ale bohůžel jsem po prázdninách moc nečetla a do seznamu se přidala jen 1 knižka. Celkově jsem přečetla 17 knih, a proto letos si dám 20- 30 knih a přeju si ať to splním, držte mi palce! Vždycky tady budu doplňovat postupně knihy, které jsem za ten rok přečetla. Pak v této knížní výzvě můžete najít odkazy na recenze knih ze seznamu, které udělám. Knížní výzvu pořád blogerka els už po několikáté mi roku.
Tak snad to zvládnu!!!!!!!!
4.Girl online, na turné
5.Girl online, jde si svou cestou-Zoe Sugg
6.Moje ségra je upír,6-Sienna Mercerová
7.Moje ségra je upír,7-Sienna Mercerová
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.

Vánoční tag

23. prosince 2017 v 20:48 | Teri |  Tagy

Ahoj!
Dneska tady mám pro vás poslední článek s vánoční edice, takže to znamená, že za necelých 5 hodin jsou Vánoce!!Nevím proč, ale strašně se mi zdál, že tento týden před Vánoci úplně rychle utekl. Dneska jsem si pro vás připravila vánoční tag, který jsem viděla na blogu od wex a mě se tak líbil, že jsem se ho rozhodla napsat, a proto dnes ho pro vás píšu v Skřítkové čepici:D

Jak probíhá tvůj štědrý den?
Původně jsem na to to téma plánovala článek, ale nakonec odpadl, takže vám to řeknu aspoň takto. Ráno vstanu, do oběda se díváme na pohádky, pak jako oběd si uděláme obložený talíř, který se skládá z různých druhů salámů, sýru a zeleniny. Ve dvě hodiny, jdeme si dát dárky k babia dědovi, kteří bydlí pod námi. Tak jsme do 4 a je výborný čas na chystání večeře. V 5 hodin povečeříme a ccs za 20 minut si dáme dárky. Pak až dávají nějakou novou pohádku na čt1, tak se na ní díváme.

Oblíbené vánoční písničky/koledy?
No, já jsem nikdy moc neposlouchala, ale letos! Jsem Vánoční písničky a koledy úplně milovala :3.Miluji písničku od Evy Farné- Vánoce na míru, druhá je Vánoční a poslední 8 let stará a dost známá All I want for Christmas is you

Jak si o Vánocích zdobíš svůj pokoj?
Já se přiznávám, ale letos jsem v pokoji skoro vůbec nestihla vánoční výzdobu až na světýlka, které jsem si koupila. Měla jsem v plánu dělat vánoční výzdobu i jako články, ale vůbec jsem neměla čas, což mě opravdu moc mrzí. Příští rok to chci rozhodně napravit a chci už začít se vším v Listopadu asi v půlce nebo ke konci, protože 23 dní je dost málo, když máš i jiné povinnosti.

Živý nebo umělý stromeček?
My máme doma už nějaký ten rok umělý stromeček, ale já za sebe bych jeden rok chtěla živý stromeček.
Výsledek obrázku pro we heart it christmas threeVýsledek obrázku pro we heart it christmas three

Máš nakoupené všechny dárky?
Jasně, že jo! To by bylo, kdybych je neměla, většinou je už mám od začátku Prosince, ale jeden dárek pro mamku mi pořád nepřišel, tak uvidíme jestli jí něco ježíšek nadělí. Původně jsem plánovala napsat článek o tom co jsem koupil, ale pak jsem si řekla, že radši ne, kdyby si ten článek přečetl někdo z rodiny.


Co přeješ pod stromeček?
Hned 1 Prosince jsem psala můj whislist, takže se na něj podívejte, jestli vás zajímá co si všechno přeju. Tady vám aspoň napíšu na co se těším nejvíc z dárků a to na deku, šálu, rukavice a fixy!

Jaké cukroví máš nejradši a které naopak moc nemusíš?
Jaké mám nejoblíbenější cukroví? Tak to je jasná volba, Vanilkové rohlíčky! Nemusím.... hm, tak fakt nevím, asi rumové kuličky, které už moc nejím, ale jako malá jsem je milovala a s rohlíčky byly moje nejoblíbenější cukroví.

Máš doma Adventní kalendář?
Ano, mám, letos jsem ho chtěla a je to dost příjemné, když ráno vstanete a dáte si malou čokoládku.
Všichni říkají, že jím nechutná, ten kalendář obyčejný, leda tak kinder. Já jsem jím na to vždycky řekla, že podle mě jsou dobré a rozhodně se to potvrdilo.
Co máš nejradši?
Tu tradici, ale nejvíc se těším na štědrovečerní večeři, kdy si dáme lososa, bramborový salát, hrachovou polívku a jíme vlastně spolu, večeři, hezky pomalu. Tak to to je ta nejkrásnější chvíle, jako další jsou samozřejmě dárky, těším se na to co dostanu, ale víc na to co dám ostatním a jejich reakci.

Co naopak nemáš ráda?
Změnu! Mám ráda Vánoce, takové jaké byly, když jsem byla malá. Nesnáším, třeba, když chce jít někdo na počitač, podle mě o Vánocích by jsme měli být spolu a né, aby někdo byl na počítači, v tu chvíli mi je až do breku, jak mě to mrzí, když to někdo zkazí. Nebo, když někdo příjde s nápadem, že se nebudeme dívat na klasické pohádky, ale něco si pustíme, změna mě vždycky naštve a rozesmutní, já chci jen Vánoce, klasické jaké byly, když jsem byla maličká holčička . Chápe, že jsme všichni o něco starší, ale prostě mě to mrzí. Čím víc člověk dospívá, tak Vánoce pro něj ztrácejí kouzlo.Ale většinou Vánoce jsou krásné a ty to věci je nezkazí.

Máš nějaké Vánoční zvyky?
Štědrovečerní večeře nebo jsme si každé Vánoce vzali domů svého psa, který ¨je normálně venku nebo ve sklepě.

Věříš na zázraky?
Ano, věřím, není to už jako kdysi, některé kouzla se ztratila jako třeba kouzlo Ježíška, kdy jsme ho vyhlíželi s okna a dokonce se mi zdálo, že jsem ho zahlídla. Jak jsem přišla ke stromečku a tam ujezené cukroví od Ježíška a jednou, dokonce bylo otevřené okno, protože ho nesthl zavřít.
Ale zázraky se pořád dějí.

Tak co vy a Vánoce? Co máte na nich rádi A naopak nemáte?
Přeji vám krásné Vánoce, hodně dárků a hlavně a´t se vám povedou!
Pěkné prožité svátky( Nevím, kolik článku ještě výjde po Vánocích do nového roku, ale slibuji, že aspoń jeden!)
Teri

Připravy na Vánoce

19. prosince 2017 v 15:54 | Teri |  Tipy
Ahojky!!!
Vánoční edice pomalu končí a za pár dní vás čeká poslední článek z vánoční edice.
Tak jdeme na něj!
Dneska bych tady shrnula pár bodů, které patří do příprav před vánoci, protože se vánoce blíži, tak i přípravy vrcholí, v tomto článku vám chci ukázat jak já se připravuji na vánoce, tak třeba něco bude jako inspirace.

Vánoční výzdoba:
Výzdoba by měla začít už od prvního adventu a to samozřejmě adventním věncem. Já jsem si ho letos i minulý rok vyrobila. Další část výzdoby je dekorativní, kterou asi všichni znáte. My doma vyměníme různe rostliny sušené ve váze za vánoční dekorace, buď koupenou nebo živou větvičku. Živou větvičku ozdobíme, různými vánočními dekoracemi. Pak vytáhneme keramické ozdoby a andělíčky, které jsem koupila v loni. Minulý rok můj pokoj zdobil sněhulák se svíticím nosem, bohůžel, taky minulý rok v něm došli mikro baterie a já jsem nebyla pořád schopná si je vyměnit, ale letos jsem si koupila do pokoje led světýlka, které krásně oživý vánočně pokoj.Poslední vánoční výzdoba je venku a to nějaké světýlka, každopádně my máme už nějaký ten rok osvětlený přístřešek na auto. Letos jsme také vyzdobili světýlky jedli. Kousek od nás dům má krásně osvětlenou střechu domu a světýlka ještě venku, je to opravdu překrásný pocit se dívat na tak krásně vyzdobený dům vánočně.
Výsledek obrázku pro we heart it christmas decorate
Pečení cukroví:
Asi každý miluje cukroví, nemusí všechny druhy, ale aspoň nějaké jo. Já miluji nejvíc rohlíčky, které jsme letos pekly s dvou dávek a upřímně jsem moc ráda, že jsme je pekly tento víkend, jinak by nepřežily do vánoc xD.
Každý rok pečeme okolo 10 druhů a začínáme v týdnu, kdy je Mikuláš, ale letos jsme to pečení nechali na posledních 14 dní. Včera už mamka, dodělala poslední cukroví, takže všechno máme hotové.
Vánoční dárky:
Já miluji nakupování a balení dárku, sice je pro mě vždycky těžké něco vymyslet, ale pak si myslím, že to stojí za to! Už nějaký týden mám dárky koupené a zabalené, ale ještě naposlední chvíli jsem se domluvila se spolužačkou, že si něco malého koupíme, takže to ještě musím sehnat. Jestli vám chybí ještě nějaký vánoční dárek, tak se mrkněte na můj předešlý, kde jsem psala tipy na vánoční dárky
K vánočním dárku patří samozřejmě balení a s tím jsem si letos fakt mega hodně pohrála. Koupila jsem sáčky a třeba u jednoho nahoře udělala harmoniku a dala velkou mašli, kterou jsem koupila.
Některé jsem zabalila tradičně do balícího papíru a třeba u jednoho jsem použila vánoční tašku.
Myslím si, že potom u vánočního stomečku krásně zabalené dárky, dělají takovou přenádhernou idýlku:)
Výsledek obrázku pro we heart it christmas presentsSouvisející obrázek

Stromeček:
Poslední asi věc je přichystat vánoční stromeček, my ho zdobíme každoročně 23. Někteří mají každý rok úplně jiné baňky, prostě podle hitu, ale my asi už 3 rok stejné. Letos jsme dokoupili akorát skleněné, ručně dělané) 6 kusů). Na tromečku by moc nevynikli, a proto je dáme asi na větvičku.

Nevím, jak to mají ostatní, ale my máme takovou tradici, ne jenom, že se 23 ozdobí stromeček, ale také mamka udělá hrachovou polívku a připraví bramborový salát. Pak druhý den má o práci míň s přípravou na štědrovečerní večeři.
Sice tento článek je takový krátky, ale bohůžel už mi nezbývá čas a musím se jít učit do školy.
Tak jaké jsou vaše přípravy na vánoce? Chybí mi tam něco? Nebo co děláte taky?
Teri

Vánoční jmenovky

17. prosince 2017 v 19:10 | Teri |  Diy

Ahoj!
Dneska už je konečně 3 adventní neděle a příští týden už jsou Vánoce!!!!!!! Sice za týden až, ale snad to uteče jako voda:).

K balení dárků patří i jmenovky, v obchodě najdeme všelijaké krásné, ale podle mě stojí docela dost. Proto, každý rok vyrábím jmenovky a snažím se něco originálního vymyslet s věcí co můžu sehnat. Letos jsem se rozhodla se s vámi podělit o ně! Pokuď se vám tento článek bude líbit, tak bych možná udělala příští rok další.
1. Vánoční jmenovka:
Hned ze začátku vám ukážu jak jsem dělala vánoční jmenovky, které jsem použila letos na dárky.
Budeme potřebovat: tvrdá papír, vánoční sáček, tužku, lepidlo,nůžky a děrovačku
- Na tvrdý papír si nakreslíme nebo obkreslíme tvar jmenovky, jaký chcete mít a vystřihneme.
- Základ jmenovky použijeme jako šablonu a obkreslíme jí znovu na tvrdý papír a opět vystřihneme.
-Jmenovku na chvilku odložíme a rozstřihneme si vánoční sáček a nalepíme na něj jmenovku, samozřejmě ji pořádně přitiskneme k sáčku a po zaschnutí vystřihneme.
- Nakonec uprostřed uděláme dírku děrovačkou a máme hotovo!

2.Vánoční jmenovka:
Tato jmenovka byla takový pokus, ale myslím si, že je pěkná, ale pracnější.
Budeme potřebovat: Tvrdý papír, tekuté lepidlo, třpytky, tužku a nůžky, párátko nebo tenký štěteček
- Jako minule si na tvrdý papír nakreslíme nebo obkreslíme tvar jmenovky, jaký chcete mít a vystřihneme.
-Smícháme tekuté lepidlo a třpytky a tužkou si předkreslíme na jmenovku třeba hlavu soba.
- Náš obrázek na jmenovce vybarvujeme párátkem nebo štětečkem třpytivým lepidlem.
- Necháme den uschnout a máme hotovou vánoční jmenovku.


3. Vánoční jmenovka:
Poslední vánoční jmenovka také bude těžší, tak se pustíme na ni!
Budeme potřebovat: Tvrdý papír, kousek balícího papíru, manikurní nůžky, nůžky, lepidlo, tužku, třpytky

- Na lepíme na něj balící papír, ale lepidlo bude jen na stranách papíru.
- Uprostřed vystřihneme manikurnima nůžkami hvězdu.
- A máme hotovo, jestli chcete můžete hvězdičku vybarvit třpytivým lepidlem jako já.


Už jsme se dostali na konec článku, doufám, že se vám líbil a uvidíme se zas u dalšího článku!
Líbí se vám? Mám udělat příští rok pokračování?
Teri

Tipy na vánoční dárky

12. prosince 2017 v 18:20 | Teri |  Tipy
Ahoj!
Omlouvám se, že přes víkend nevyšel článek, ale neměla jsem čas a nebylo mi dobře. Teď jsem nemocná a snad se do Vánoc uzdravím:). Za 12 dní máme Vánoce a na blogu by měli vyjít ještě minimálně 3 články. Lidé už pečou cukroví, balí nebo někteří ještě schánějí dárky.
Dneska tady mám pro vás 10 tipů na dárky pro své blízké!
1.Ponožky:
Takový typický dárek jsou ponožky. Ty můžete dát každému a víte, že ho to potěší. Letos jsem kupovala ponožky hned 2 lidem a to dědovi a mé kamarádce. Dokonce jsem si jedny přála i já. Dají se sehnat různé s motivy. Jak vánoční se soby, tak třeba ponožky s popcornem nebo všelijaké jiné.
Kámošce jsem kupovala ponožky, které byly uvnitř chlupaté. Budou i šíleně teploučké:).

2.Čaj:
Další skvělý dárek je čaj, který potěší babičku, dědu nebo rodiče. Jednu dobu se prodávali čajové sady, buď jenom čistě 5 druhý čajů po 5 nebo 2 balíčky čajů s hrnečkem. Ten sed s hrnečkem byl od značky Loyd. Další čajový dárek může být třeba jeden kvalitní sypaný čaj, který stojí od 60-150 jeden.

3.Mýdlo, kosmetika:
Tento dárek je taky takový univerzální pro každého. Můžete třeba udělat balíček jako např. mýdlo, šampon, sůl do koupele. Také se dá koupit krém na ruce dobrý a kvalitní. V oboru kosmetiky je toho mnoho a mnoho. Ještě mě napadá dárek, který bych tady ještě ráda zmínila a to pro dědu nebo taťku. Nedávno mamka objednávala taťkovi sadu na holení za 160 Kč a má tam všechno co k holení potřebuje.

4.Hrnek:
Zase další klasický dárek. Jak jsem psala v minulém bodě, hrnek se dá koupit i v čajovém setu nebo ho můžeme koupit samostatně a do něj něco vložit. Ve škole si dáváme dárky a minulý rok jsem kupovala spolužákovi hrnek se jménem a musím říct, že asi polovina lidí dostala hrnek. Často sice slýchávám od lidí, že hrnek ne, že jích mají hodně, ale já osobně miluji hrnek. Strašně jsem si přála ať dostanu hrnek, ale nedostala jsem, snad letos ho dostanu :).

5. Keramika:
O vánocích se dá koupit na trzích všelijaká keramika a to myslím různé sošky, andělíčky nebo pro štěstí něco. Sama ze svých zkušeností vím, že to udělá radost.

6.Sladké potěšení:
Většinou se dává jako doplněk k nějakému dárku. Já jsem např. koupila hrneček a do něj jsem dala takové ty kuličkové stébla do mlíčka., k tomu jsem ještě přidala čokoládku s vánočním motivem.
Nebo mě napadá udělat kornout se sušeným ovocem, které je obalené v čokoládě buď v mléčné nebo bílé.

7. Rukavice, zástěra, věci do kuchyně:
Rukavice do kuchyně se vždycky hodí. To to je skvělý dárek pro babičku nebo pro mamku. Teď si nemůžu úplně vzpomenout, jestli jsem kupovala mamce kuchyňskou rukavici nebo ne. Vím, ale určitě, že jsem kupovala obou babičkám rukavici. Často se prodávají sety, kde koupíte rukavici, zástěru a chńapku. Můj první vánoční koupený dárek pro mamku byla vařečka, kterou stejnak v tom roce nechtíc zlomila, tak další rok dostala druhou. Minulý rok jsem kupovala mamce zas váleček na těsto, který chtěla a chyběl jí v kuchyńských potřebách :).

8.Svíčka:
Moje kamarádky nebo spolužačky milují svíčky i má rodina, a proto si myslím, že svíčka je také výborný dárek. Letos jsem samozřejmě kupovala také někome svíčku na vánoce a dokonce dvě!
Chtěla jsem kupovat i mamce, ale nechtěla jsem se s dárkem opakovat, protože minulý rok dostala svíčku, tak ať má letos změnu :). Prostě svíčka se vždycky hodí :D
Výsledek obrázku pro we heart it candleVýsledek obrázku pro we heart it candle

9.Šála, Rukavice, Čepice:
Tak tento dárek potěší tak kamarádky. Dají se sehnat krásné rukavice nebo šály. Moje spolužačka měla čepici s ouškama a myslím si, že to to je roztomilý dárek.

10. Nářadí:
Výborný dárek zase pro taťku nebo dědu. Nějaký ten šroubovak, který může pochybět nebo rukavice.


Tak a už jsme na konci článku, snad se vám líbil, sice poslední body byly kratší, ale to snad nebude vadit.
Tak co máte koupeny už dárky? Co jste kupovali pro rodinu a přátele?
Teri
Blogerská výzva

5. prosince 2017 v 6:00 | Teri |  Projekty
Ahoj!
Je úterý a dnes večer chodí mikuláš a zítra je oficiálně mikuláš, také se tak těšíte na nadílku? :D
No, ale dneska jak vidíte, vychází článek během týdne, články budou vycházet buď v úterý nebo pátek, někdy i oba dny, ale o víkendové články nepříjdete, budou samozřejmě vycházet taky.
Tak dneska jsem si připravila pro vás blogerskou výzvu, kterou jsem viděla na blogu od wex, velice se mi teto výzva líbila, tak jsem se rozhodla do ní zapojit také!
Jak jsem začal/a psát blog?
No, ehm.... tento blog je v pořadí už můj 3, ale celkově blogovat jsem začala tak, že můj brácha měl blog. Je ho návštěvnost měla průměrně 90 lidí denně, já jsem to také chtěla mít a snila jsem o blogu, kde budu ukazovat mé výrobky. Tak jsem si v 10 letech založila blog o knihách, výrobcích, dlouho jsem se hledala ve stylu psaní a o tématech, teď už jsem to našla.
Proč píšu?
Protože mě to baví, naplňuje mě to a dělá mi obrovskou radost, že někomu se líbí má práce
Kdo je můj oblíbený autor?
Hm...kdysi jsem strašně milovala knížky od Laureen Myracleové, serii neobyčejný deník obyčejné holky, pak má oblíbená autorka byla Senna Mercerová, ale teď asi Gena Showalterová, od knížky Alenka v říši zombie. Jinak mám ráda snad všechny autory od, kterých jsem četla knihy, např. Maureen Johnsová od knížky Sněží, Sněží, v této knize byla i Lareen Myracleová.
Výsledek obrázku pro WE HEART IT let it snow book
Jak dlouho mi trvá napsat jeden článek?
Jelikož chci mít články hezky upravené a vypracované. Tak asi 1 a půl napsat článek někdy i 2 hodiny. Ještě musím článek připravit, takže asi 1 hodina další a pak nafotit nebo vyhledat obrázky s we heart it. Upřímně, snažím se fotit, ale bohůžel, né vždycky mám tak boží nebo kvalitní fotky jak si představuji, tak pak už mi nezbývá nic jiného než najít na we heart it. Odkazy dávám do obrázku, takže stačí jen kliknout na obrázek.
Už jsem někdy měl/a spisovatelský blok?Jaká je moje oblíbená citace knihy?
Ano měla v Červnu, založila jsem si ho s kamarádkou, ale po dvou měsících jsme zhodnotili, že nemáme na něj moc čas a povídky né, vždycky nám jdou napsat, takže jsme ho smazali.
Citaci knihy, tak to si opravdu nemůžu vzpomenout.
Ví moje rodina/ přátelé, že píšu? Ne - proč ne? Ano - podporují mě?
Ano ví, když jsem si zakládala blog, tak jsem se jich ještě ptala :D
Označuju se rád/a za blogera?
Jasně, označuji se ráda, vždyť přece jsem nebo ne? :D
Zkoušel/a jsem už někdy napsat knihu?Jaká je největší výzva, se kterou se setkávám jako blogger?
Ano zkoušela, nápad jsem měla výborný, dokonce jsem měla vymyšlený i druhý díl, ale nakonec se mi nechtělo to dopsat. Největší výzva? Asi vymýšlet články, snažit se je psát pravidelně a udržovat si blog.
Jaké jsou ideální podmíny pro psaní?
Nejlípe se mi píše večer, také ráda píšu, když jsem sama, ale což se mi málo povede. Dobrý svíčka ještě nebo čaj!
Co mi blogování dalo a vzalo?
Vzalo mi volvý čas, také trochu volnost, protože blog musím udržovat, ale dalo mi toho hodně. Nový koníček, radost, důvod proč něco dělat. Blogování mě strašně baví, prostě blog je pro mě vším!
Moje oblíbené blogy, které čtu..
...........Další.........
Tak doufám, že se vám článek líbil a třeba se do té to výzvy taky zapojte! Tak co těšíte se na Mikulášskou nadílku? Co říkáte na článek? Těšíte se na vánoční článek?
pa pa Teri