Připravy na Vánoce

19. prosince 2017 v 15:54 | Teri |  Tipy
Ahojky!!!
Vánoční edice pomalu končí a za pár dní vás čeká poslední článek z vánoční edice.
Tak jdeme na něj!
Dneska bych tady shrnula pár bodů, které patří do příprav před vánoci, protože se vánoce blíži, tak i přípravy vrcholí, v tomto článku vám chci ukázat jak já se připravuji na vánoce, tak třeba něco bude jako inspirace.

Vánoční výzdoba:
Výzdoba by měla začít už od prvního adventu a to samozřejmě adventním věncem. Já jsem si ho letos i minulý rok vyrobila. Další část výzdoby je dekorativní, kterou asi všichni znáte. My doma vyměníme různe rostliny sušené ve váze za vánoční dekorace, buď koupenou nebo živou větvičku. Živou větvičku ozdobíme, různými vánočními dekoracemi. Pak vytáhneme keramické ozdoby a andělíčky, které jsem koupila v loni. Minulý rok můj pokoj zdobil sněhulák se svíticím nosem, bohůžel, taky minulý rok v něm došli mikro baterie a já jsem nebyla pořád schopná si je vyměnit, ale letos jsem si koupila do pokoje led světýlka, které krásně oživý vánočně pokoj.Poslední vánoční výzdoba je venku a to nějaké světýlka, každopádně my máme už nějaký ten rok osvětlený přístřešek na auto. Letos jsme také vyzdobili světýlky jedli. Kousek od nás dům má krásně osvětlenou střechu domu a světýlka ještě venku, je to opravdu překrásný pocit se dívat na tak krásně vyzdobený dům vánočně.
Výsledek obrázku pro we heart it christmas decorate
Pečení cukroví:
Asi každý miluje cukroví, nemusí všechny druhy, ale aspoň nějaké jo. Já miluji nejvíc rohlíčky, které jsme letos pekly s dvou dávek a upřímně jsem moc ráda, že jsme je pekly tento víkend, jinak by nepřežily do vánoc xD.
Každý rok pečeme okolo 10 druhů a začínáme v týdnu, kdy je Mikuláš, ale letos jsme to pečení nechali na posledních 14 dní. Včera už mamka, dodělala poslední cukroví, takže všechno máme hotové.
Vánoční dárky:
Já miluji nakupování a balení dárku, sice je pro mě vždycky těžké něco vymyslet, ale pak si myslím, že to stojí za to! Už nějaký týden mám dárky koupené a zabalené, ale ještě naposlední chvíli jsem se domluvila se spolužačkou, že si něco malého koupíme, takže to ještě musím sehnat. Jestli vám chybí ještě nějaký vánoční dárek, tak se mrkněte na můj předešlý, kde jsem psala tipy na vánoční dárky
K vánočním dárku patří samozřejmě balení a s tím jsem si letos fakt mega hodně pohrála. Koupila jsem sáčky a třeba u jednoho nahoře udělala harmoniku a dala velkou mašli, kterou jsem koupila.
Některé jsem zabalila tradičně do balícího papíru a třeba u jednoho jsem použila vánoční tašku.
Myslím si, že potom u vánočního stomečku krásně zabalené dárky, dělají takovou přenádhernou idýlku:)
Výsledek obrázku pro we heart it christmas presentsSouvisející obrázek

Stromeček:
Poslední asi věc je přichystat vánoční stromeček, my ho zdobíme každoročně 23. Někteří mají každý rok úplně jiné baňky, prostě podle hitu, ale my asi už 3 rok stejné. Letos jsme dokoupili akorát skleněné, ručně dělané) 6 kusů). Na tromečku by moc nevynikli, a proto je dáme asi na větvičku.

Nevím, jak to mají ostatní, ale my máme takovou tradici, ne jenom, že se 23 ozdobí stromeček, ale také mamka udělá hrachovou polívku a připraví bramborový salát. Pak druhý den má o práci míň s přípravou na štědrovečerní večeři.
Sice tento článek je takový krátky, ale bohůžel už mi nezbývá čas a musím se jít učit do školy.
Tak jaké jsou vaše přípravy na vánoce? Chybí mi tam něco? Nebo co děláte taky?
Teri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tyrkysový Delfín Tyrkysový Delfín | Web | 19. prosince 2017 v 22:06 | Reagovat

Přede mnou táta brání cukroví už od víkendu, jinak by bylo už dávno pryč :D
My stromeček taky zdobíme 23., ale pokud jde o ozdoby, tak ty máme snad už od mého narození a od té doby se obměňují jen pokud se nějaká rozbije a někde nám někdo daruje novou :D

2 L. L. | Web | 21. prosince 2017 v 19:34 | Reagovat

Já balení dárků třeba nesnáším :D nevím proč :DD. Jinak moc pěkný článek! :)

3 Andey Andey | Web | 21. prosince 2017 v 20:37 | Reagovat

My adventní věnec už nějaký ten rok nemáme. Co se týče výzdoby, tak máme obrázky na skle, jmelí a to je asi všechno. Babi vždycky peče cukroví a naprosto zbožňuju pracny. Jinak je jíme od té doby, co je upečeno, takže tak dva týdne před.
Nakupování dárků nemusím, ale balení mě baví. A vánoční stromeček vždycky zdobí s tatí 23.12.

4 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 22:06 | Reagovat

Děláte to docela dobře, my už ty svátky bereme spíš jako rodinné setkání s potomky. Připomněla jsi mi ale to zdobení stromečku u příbuzných, kde jsem žila. Byl celý bílé zdobený, kolekci jsme na něj nedávali- byla jen na stole u cukroví - aby se "trháním" bonbonů neshazovalo listí. Kdfyž chyběly báňky, stromeček byl trochu větší, doplnily jsme je balenými do staniolu stříbrného kostkami cukru. Do obdélníčku ze staniolu stříbrného (může být i zlatý) nyní třeba slabší alobal, se zabalila kostka , vedle ní se to jen  trochu zatočilo, aby držela a okraje se nastříhaly jako ozdoba- prostě t.zv. Salónky, z cukru. Určitě znáš  ty fondánové salónky-bonbony, ne?

5 Elis Elis | Web | 23. prosince 2017 v 11:07 | Reagovat

Já a balení dárků tenhle rok? No to kdyby jsi viděla ten bordel z toho, protože jsem na to dávala třpytky, větvičky no mamka mě téměř přizabila :DD
Výzdobu již máme přichystanou, stromeček zdobíme týden před a salát také 23. tedy dneska :)

Krásné Vánoce Teri :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama