Únor 2018

Každodení blogerský život

20. února 2018 v 18:00 | Teri |  Projekty
Ahoj!
Jako obvykle, tady na blogu nebyl skoro tři týdny článek, nebudu slibovat, že budou vycházet pravidelně, protože není tolik času a nemám ani moc náladu na psaní. Vlastně tento článek jsem měla dlouho naplánovaný. V tomto článku chci sepsat všechny problémy nebo vlastně co obnáší blogovat, protože sami víme my blogeři, že to není napsat jen článek.

(zdroj We heart it)


  • Skoro každý den bloger přemýšlí jaký článek napíše a snaží vymyslet něco originálního a aby se to hodilo na jeho blog, když konečně vymyslí něco tak se to ukáže jako totální blbost.Vymýšlení článku může zabrat i pár hodin.
  • Když už něco vymyslí, tak za chvíli zas přemýšlí jaký článek vydat po něm
  • Když článek už má vymyšlený, tak přemýšlí jaké fotky k němu dá a vyfotí, rozhodne se vyfotit nějajé fotky, které mu zaberou třeba okolo hodiny a pak zjistí, že se z toho dá použít tak jedna a nakonec hledá fotky na internetu na we heart it....
  • Při různých příležitostech nebo věcech nás napadne, že by to mohlo vypadat na fotce dobře do nějakého článku, tak se to snažíme v dané chvíli zachytit nebo to různě dekorujeme.
  • Když už článek po nějakém čase má připravený, tak si musí najít čas, kdy ho napsat a když si ho najde, tak někdy ještě přemýšlí, co tam vlastně napíše nebo jakto má napsat. Při nejhorším se někdy stane, že bloger neví jak má v článku dál pokračovat nebo mu nejde napsat a článek nevydá a celý koloběh toho všeho začne od začátku.
  • Někdy se bloger řekne, že udělá diy, jenomže musí ho vymyslet, akorát ono je dost těžký něco vymyslet, aby to nebylo jen vystřihovánka z papíru, jako od malého děcka, když už se něco podaří, tak pak přichází to tvoření, většinou bloger v jednom článku vytvoří více výrobků, dekorací. Často se stává, že takové diy máte rozdělané i několik týdnu než to konečně dotvoříte no hold čas. Pak přichází focení, horší je u diy, když potřebují i foto vysvětlení, což je pak někdy i umění vyfotit. A pak přichází to napsat, což taky není úplná hračka vysvětlit určité pokyny, tak aby se to dalo pochopit.
  • Často si něco zapisujeme, různé myšlenky a poznámky, ikdyž to jsou i někdy blbosti.
  • Někdy se nám blogerům stane, že si připravuje nějaký zimní článek dlouho a pak ho stejnak nevydáme, protože jaksi už je Jaro :D
  • Knížní bloger, který se rozhodne napsat recenzi, tak musí vymýšlet svůj vlastní srozumitelný obsah knihy a pak recenzi, která bude aspoň průměrně dlouhá, je docela složité napsat recenzi, aby se neopakovalo líbí se mi, líbilo se mi, je krásné, atd.
Určitě by se ještě něco našlo, ale už se nechci opakovat a teď ani nic nenapadá :D.
Tak co chtěli by jste být bloger? Nebo jak to máte vy blogeři? Souhlasíte s něčím?
pa Teri

Winter tag- proč milovat zimu

6. února 2018 v 14:00 | Teri |  Tagy
Ahoj!
Sice letošní zima není ta pravá bílá, ale přesto jsem se rozhodla napsat tento zimní tag.
Původně jsem chtěla napsat podobný článek, ale nakonec po zvážení jsem se rozhodla, že zimní tag bude lepší.
1.Máš ráda zimní období a co na ní nesnášíš?
Zimu mám ráda, ale nesnáším zimu, která vypadá jako Podzim. Na Zimě nesnáším rýmové období, protože většinou jsem v zimě nemocná. Pře týdnem jsem byla na lyžařském výcviku a tam jsem si pravé Zimy užila a zamilovala si jí.

2.Co nejraději nosíš v zimě?
Mě v Zimě bývá ve škole většinou chladno, tak se oblíkám teple. Teplá mikina s new yourker a pak svetr. Miluji mikiny a ráda si kupuji furt nové.

3.Děláš nějaký zimní sport?
Ne nedělám, ale chtěla bych zkusit bruslení, ale letos v lednu jsem si poprvé zkusila lyžování. Lyžování mě moc bavilo a těším se až zas někdy budu lyžovat.
4.Máš ráda koulování a stavění sněhuláku?
No koulování jak kdy, ale moc ho nemusí. Stavění sněhuláku miluji! Na lyžáku jsme měli postavit postavičku ze sněhu a my jsme s holkama postavili naši lektorku na lyžích.

5. Oblíbená zimní dekorace? Jak si zdobíš pokoj?
Mě se vlastně líbí každá zimní dekorace, osobně doma nemám momentálně žádnou zimní dekoraci, protože můj pokoj je trochu ještě vyzdobený vánočně a to světýlky a vánoční dekorací, co mám na lampičce. Sice vím, že Vánoce už skončili, ale mě je to líto sundat, protože se mi to líbí.

6.Jak trávíš dlouhé zimní večery?
Většinou asi okolo osmy večer si uvařím čaj, zachumlám do mé deky, co jsem dostala na Vánoce a čtu si. Někdy jsem si do misky ke čtení vzala popcorn nebo něco k jídlu a v pauzách u čtení si dala něco dobrého.Teď v poslední době se místo čtení dívám na seriál, který jsem si oblíbila a to prolhaný krásky( Pretty little liars). Některé dny, když dávají něco zajímavého v televiti, tak se dívám a u filmu nebo seriálu si zapálím svíčku.
(Zbytek v celém článku)

Dárek z pravé lásky

2. února 2018 v 19:00 | Teri |  Recenze knih
Vítám vás zase po nějaké době u dalšího článku, tentokrát u recenze, která na blogu už nebyla pěkně dlouho. Na záčátek bych chtěla říct, že jsem po lyžáku, který byl fakt skvělý a teď by zas články měli výcházet každý týden, dost mě mrzí, že v lednu vyšel jen jeden článek, ale v tomto měsíci snad aktivita bude o hodně lepší!
(Nebudu vypisova do obsahu úplně všechny povídky, protože už tak článek bude dlouhý, ale na ukázku vám do obsahu dám 3 povídky)
Teď už, ale k článku..
Výsledek obrázku pro my true love gave to me
Název: Dárek z pravé lásky- dvanáct zimních políbení
origimální název:My true gave to me
Sestavila: Stephanie Perkinsová
Počet stran: 379
Začátek čtení: 25.12.2017
Konec čtení: 1.2.2018

Obsah:
Kniha s dvanácti zimními a vánočními povídky, každá s jiným koncem. První povídka o půlnocích vypráví o Mags a Noelovi a několika silvestrovskych večírcích, kde se seznámili a každý rok sešli.
Další povídka s Knížky 12 zimních políbení je Najdeš mě podle pálárky, která se odehrává na severním pólu . Vypráví o adoptované dceři Santa Clause jménem Elionor, které je šestnáct a chybí jí nějaká láska, proto vzpomíná na svůj jediný polibek s lidským klukem. Další povídka Vítejte ve Vánocích v Ca. Tato povídka vypráví o díce Maria a její rodina, která pracuje v restauraci, kde jsou skoro furt a nemají nějak moc peněz. Do restaurace nastoupí nový kluk Ben, který všechny rozesměje svým výborných jídlem. Povídka o lásce, dojetí a plno chutného koření a jídla před Vánoci.

Recenze:
Tuto knížku si zamiluje každý, myslím si, že si každý najde v knížce svém, povídky, které si zamiluji, ale i ty, které se mu nebudou moc líbit.
Je to výborné čtení v Zimě a o Vánocích, knížka krásně do káže naladit
První povídka je...

O půlnocích- Rainbow Rowellová:
Jako první povídka byla opravdu nádherná. Ze začátku jsem se do povídky nemohla vžít a nechápala jsem jí moc. Poté co jsem se už začetla, mě povídka pohltila a byla jsem s ní úplně nadšená. Zatím jsem od autorky četla Fangirl, která se mi moc nelíbila, ale ta to povídka byla kouzelná a romantická.
9/10

Dáma a Liška- Kelly Linková:
Té to povídky sem se celkem bála a myslela si podle názvu, že to bude úplná blbost. Zase ze začátku jsem nechápala vztahy k hlavní hrdince Haley a poté jsem se úplně začatla, že jsem povídku úplně hltala a vydržela jí číst 2 hodiny v kuse i když jsem už byla unavená, protože bylo už celkem pozdě večer. Byla magická a kouzelná, každou chvilkou mě povídka překvapovala.
10/10

Andílci ve sněhu- Matt De La Peňa:
U této povídky jsem čekala opravdové anděle a kouzla, ale nic z toho jsem v povídce nenašla. Nemůžu říct, že se mi nelíbila, ale byla to taková klidná povídka.. O klukovi, který hlídá kočku a přitom má na několik dní v ledničce jen jeden jogurt. Chvilkama nic moc a chvilkama moc pěkná a záživná, ale myslím si, že tu to povídku mohl autor víc doladit.
7/10

Najdeš mě podle polárky- Jenny Hanová:
U této povídky měla Jenny krásný nápad, Povídka byla pěkná a kouzelná a hlavně obsahově adoptivní dcera Santa Clause? Opravdu zajímavý. Povídka mě opravdu bavila, ale pak to přišlo konec povídky. Připadá mi, že Jenny povídku jako by nedokončila, konec byl slabý a zklamal mě. Potenciál celé= té to povídky nebyl využitý. Něco mi tam chybělo a myslím si, že tu to povídku autorka ukončila brzy.
6/10
,, V místě kde žiju je občas problém rozpoznat rozdíl mezi skutečným kouzlem a pohým zdání"

To je YULSKÝ zázrak CHarlie Browne- Stephanie Perkinsová:
Ta to povídka byla chvilkama zajímavá a chvilkama mě nudila. Připadala mi taková klidná a nějak mě nenadchla. Neříkám, že byla nějaká strašná, ale prostě nebyla to taková ta povídka jako Dáma a liška.
5/5

Váš zázkok za Santu- David Levithan:
V povídce jsem pořád nemohla pochopit jestli je hlavní hrdina holka nebo kluk. Až, když jsem si tu to povídku našla na internetu jsem zjistila, že je gay. Postavi mi moc sympatické nebyli a asi ty sestra byly nejlepší, jedná protivná teenarka a jedna malá hodná, roztomilá holčička.
4/5

Krampustlaf- Holly Blacková:
Tato povídka se mi vůbec nelíbila a četla jsem jí dvakrát, prozože jsem jí nemhla pochopit. Hlavně konec se mi nelíbil a byl takový divný. Nevím co k této povídce mám napsat asi jen to, že podle mě byla nejhorší z knížky.
2/10

Cos to sakra provedla Sophie Rothová- Gayle Formanová:
Na tu to povídku jsem se těšila hned od toho okamžiku co jsem dostala dárek z pravé lásky, zaujala mě svým názvem a viděla jsem jí v jedné recenzi hodnocenou kladně. Začátek povídky byl pěkný, ale pak mě to nebavilo a druhá hlavní postava Russel mě nějak moc nezaujal.
5/10

Kyblík s pivem a jezulátko-Myra McEntireová:
Ze začátku mi tato povídka přišla zajímavá a bavila mě, ale asi v půlce povídky mi přišla nudná a trochu jsem text přeskakovala.
5/10

Vítejte ve vánocích, Ca-Kiersten Whiteová:
Už hned ze začátku jsem věděla, že ta to povídka bude dobrá, protože jsem slyšela kladná hodnocení už předtím. Do poloviny příběhu mi povídka připadala, pěkná a sladká, ale nebyla to taková pecka. Ke konci povídka nabrala zvratný směr a překvapila mě svým dějem. Až chvilkama se mi chtělo brečet v jedné části povídky. Celkově jsem povídku úplně zhltala a myslím si, že byla jako druhá nejlepší povídka v té to knize.
10/10

Betlemská hvězda- Ally Carterová:
U povídky Betlemská hvězda jsem nevěděla co si o ní mám myslet. Svým dějem mě povídka překvapila, autorka napsala neuvěřitelně zajímavou povídku o výměně dvou dívek, jimž jedna měla vystupovat za tu druhou. Zapojila tam i tajemství a celá povídka mě bavila a přirostla mi k srdci. Další povídka, která podle mě patří mezi ty nejlepší z té to knížky.
10/10

Dívka, která probudila snílka- Laini Taylorová:
Poslední povídka dívka, která probudila snílka, upřímně nevím co si o ní mám myslet. Byla taková zvláští a někdy jsem něco nechápala, ale přesto byla krásná, plná magie a kouzel. Hlavní hrdinka byla Neve, která byla moc sympatická, další postava snílek, zajimavá tím, že je to vlastně bůh. Tu to povídku dost lidí kritizuje, ale také ji miluje, já jsem něco mezi.

,,On byl bůh..... a ona bohyně sebe samotné.."


Nejvíc se mi z celé knihy líbili ty to povídky- dáma a liška, Vítejte ve vánocích, Ca a Betlemská hvězda.
Naopak nejmíň Krampustlaf, Váš záskok za Santu
Knížka vás na první pohled zaujme svým krasným vzhledem a poté svým obsahem.


Tak to je pro dnešní knížní recenzi všechno a musím říct, že byla pěkně dlouhá a uvidíme se zas u dalšího článku, který bude možná ještě tento víkend nebo až další.
Vaše Teri..