Dárek z pravé lásky

2. února 2018 v 19:00 | Teri |  Recenze knih
Vítám vás zase po nějaké době u dalšího článku, tentokrát u recenze, která na blogu už nebyla pěkně dlouho. Na záčátek bych chtěla říct, že jsem po lyžáku, který byl fakt skvělý a teď by zas články měli výcházet každý týden, dost mě mrzí, že v lednu vyšel jen jeden článek, ale v tomto měsíci snad aktivita bude o hodně lepší!
(Nebudu vypisova do obsahu úplně všechny povídky, protože už tak článek bude dlouhý, ale na ukázku vám do obsahu dám 3 povídky)
Teď už, ale k článku..
Výsledek obrázku pro my true love gave to me
Název: Dárek z pravé lásky- dvanáct zimních políbení
origimální název:My true gave to me
Sestavila: Stephanie Perkinsová
Počet stran: 379
Začátek čtení: 25.12.2017
Konec čtení: 1.2.2018

Obsah:
Kniha s dvanácti zimními a vánočními povídky, každá s jiným koncem. První povídka o půlnocích vypráví o Mags a Noelovi a několika silvestrovskych večírcích, kde se seznámili a každý rok sešli.
Další povídka s Knížky 12 zimních políbení je Najdeš mě podle pálárky, která se odehrává na severním pólu . Vypráví o adoptované dceři Santa Clause jménem Elionor, které je šestnáct a chybí jí nějaká láska, proto vzpomíná na svůj jediný polibek s lidským klukem. Další povídka Vítejte ve Vánocích v Ca. Tato povídka vypráví o díce Maria a její rodina, která pracuje v restauraci, kde jsou skoro furt a nemají nějak moc peněz. Do restaurace nastoupí nový kluk Ben, který všechny rozesměje svým výborných jídlem. Povídka o lásce, dojetí a plno chutného koření a jídla před Vánoci.

Recenze:
Tuto knížku si zamiluje každý, myslím si, že si každý najde v knížce svém, povídky, které si zamiluji, ale i ty, které se mu nebudou moc líbit.
Je to výborné čtení v Zimě a o Vánocích, knížka krásně do káže naladit
První povídka je...

O půlnocích- Rainbow Rowellová:
Jako první povídka byla opravdu nádherná. Ze začátku jsem se do povídky nemohla vžít a nechápala jsem jí moc. Poté co jsem se už začetla, mě povídka pohltila a byla jsem s ní úplně nadšená. Zatím jsem od autorky četla Fangirl, která se mi moc nelíbila, ale ta to povídka byla kouzelná a romantická.
9/10

Dáma a Liška- Kelly Linková:
Té to povídky sem se celkem bála a myslela si podle názvu, že to bude úplná blbost. Zase ze začátku jsem nechápala vztahy k hlavní hrdince Haley a poté jsem se úplně začatla, že jsem povídku úplně hltala a vydržela jí číst 2 hodiny v kuse i když jsem už byla unavená, protože bylo už celkem pozdě večer. Byla magická a kouzelná, každou chvilkou mě povídka překvapovala.
10/10

Andílci ve sněhu- Matt De La Peňa:
U této povídky jsem čekala opravdové anděle a kouzla, ale nic z toho jsem v povídce nenašla. Nemůžu říct, že se mi nelíbila, ale byla to taková klidná povídka.. O klukovi, který hlídá kočku a přitom má na několik dní v ledničce jen jeden jogurt. Chvilkama nic moc a chvilkama moc pěkná a záživná, ale myslím si, že tu to povídku mohl autor víc doladit.
7/10

Najdeš mě podle polárky- Jenny Hanová:
U této povídky měla Jenny krásný nápad, Povídka byla pěkná a kouzelná a hlavně obsahově adoptivní dcera Santa Clause? Opravdu zajímavý. Povídka mě opravdu bavila, ale pak to přišlo konec povídky. Připadá mi, že Jenny povídku jako by nedokončila, konec byl slabý a zklamal mě. Potenciál celé= té to povídky nebyl využitý. Něco mi tam chybělo a myslím si, že tu to povídku autorka ukončila brzy.
6/10
,, V místě kde žiju je občas problém rozpoznat rozdíl mezi skutečným kouzlem a pohým zdání"

To je YULSKÝ zázrak CHarlie Browne- Stephanie Perkinsová:
Ta to povídka byla chvilkama zajímavá a chvilkama mě nudila. Připadala mi taková klidná a nějak mě nenadchla. Neříkám, že byla nějaká strašná, ale prostě nebyla to taková ta povídka jako Dáma a liška.
5/5

Váš zázkok za Santu- David Levithan:
V povídce jsem pořád nemohla pochopit jestli je hlavní hrdina holka nebo kluk. Až, když jsem si tu to povídku našla na internetu jsem zjistila, že je gay. Postavi mi moc sympatické nebyli a asi ty sestra byly nejlepší, jedná protivná teenarka a jedna malá hodná, roztomilá holčička.
4/5

Krampustlaf- Holly Blacková:
Tato povídka se mi vůbec nelíbila a četla jsem jí dvakrát, prozože jsem jí nemhla pochopit. Hlavně konec se mi nelíbil a byl takový divný. Nevím co k této povídce mám napsat asi jen to, že podle mě byla nejhorší z knížky.
2/10

Cos to sakra provedla Sophie Rothová- Gayle Formanová:
Na tu to povídku jsem se těšila hned od toho okamžiku co jsem dostala dárek z pravé lásky, zaujala mě svým názvem a viděla jsem jí v jedné recenzi hodnocenou kladně. Začátek povídky byl pěkný, ale pak mě to nebavilo a druhá hlavní postava Russel mě nějak moc nezaujal.
5/10

Kyblík s pivem a jezulátko-Myra McEntireová:
Ze začátku mi tato povídka přišla zajímavá a bavila mě, ale asi v půlce povídky mi přišla nudná a trochu jsem text přeskakovala.
5/10

Vítejte ve vánocích, Ca-Kiersten Whiteová:
Už hned ze začátku jsem věděla, že ta to povídka bude dobrá, protože jsem slyšela kladná hodnocení už předtím. Do poloviny příběhu mi povídka připadala, pěkná a sladká, ale nebyla to taková pecka. Ke konci povídka nabrala zvratný směr a překvapila mě svým dějem. Až chvilkama se mi chtělo brečet v jedné části povídky. Celkově jsem povídku úplně zhltala a myslím si, že byla jako druhá nejlepší povídka v té to knize.
10/10

Betlemská hvězda- Ally Carterová:
U povídky Betlemská hvězda jsem nevěděla co si o ní mám myslet. Svým dějem mě povídka překvapila, autorka napsala neuvěřitelně zajímavou povídku o výměně dvou dívek, jimž jedna měla vystupovat za tu druhou. Zapojila tam i tajemství a celá povídka mě bavila a přirostla mi k srdci. Další povídka, která podle mě patří mezi ty nejlepší z té to knížky.
10/10

Dívka, která probudila snílka- Laini Taylorová:
Poslední povídka dívka, která probudila snílka, upřímně nevím co si o ní mám myslet. Byla taková zvláští a někdy jsem něco nechápala, ale přesto byla krásná, plná magie a kouzel. Hlavní hrdinka byla Neve, která byla moc sympatická, další postava snílek, zajimavá tím, že je to vlastně bůh. Tu to povídku dost lidí kritizuje, ale také ji miluje, já jsem něco mezi.

,,On byl bůh..... a ona bohyně sebe samotné.."


Nejvíc se mi z celé knihy líbili ty to povídky- dáma a liška, Vítejte ve vánocích, Ca a Betlemská hvězda.
Naopak nejmíň Krampustlaf, Váš záskok za Santu
Knížka vás na první pohled zaujme svým krasným vzhledem a poté svým obsahem.


Tak to je pro dnešní knížní recenzi všechno a musím říct, že byla pěkně dlouhá a uvidíme se zas u dalšího článku, který bude možná ještě tento víkend nebo až další.
Vaše Teri..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 2. února 2018 v 21:29 | Reagovat

Povídkové knížky nemusím, ale tahle vypadá hodně dobře :)

2 Wex Wex | E-mail | Web | 3. února 2018 v 8:39 | Reagovat

Povídkové knížky nejsou úplně můj šálek čaje, takže do čtení této knížky se nejspíš nepustím, ale musím uznat, že má opravdu nádhernou obálku a tobě se recenze moc povedla!

3 Anička Anička | Web | 5. února 2018 v 17:03 | Reagovat

Vítejte ve Vánocích! <3 Ta se mi moc líbila a pak ještě Betlémská hvězda se mi líbila :) Ta poslední byla zvláštní :D

www.thewaybya.blogspot.cz

4 Andey Andey | Web | 5. února 2018 v 19:14 | Reagovat

Nejvíc se mi líbily - To je YULSKÝ zázrak, Charlie Browne, Krampustlaf (opravdu), Cos to sakra provedla, Sophie Rothová a Betlémská hvězda.
Poslední povídka se mi vůbec nelíbila. Přečetla jsem asi tak půlku a musela jsem tu knížku zavřít. Co to jako je?

5 little-booktea little-booktea | Web | 20. února 2018 v 22:07 | Reagovat

[1]: Já zas miluji povídkové knihy

[2]: děkuji, já zas tento druh knih miluji

[3]: Souhlasím, ta poslední povídka, ale přesto měla něco do sebe

[4]: Tak to asi máme úplně rozdílný názor na povídky😂 až na tu Betlémskou hvězdu, co jsem myslela,že to bude blbost jako podle názvu, ale byla to opravdu krásná povídka hotová pecka❤

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama