Březen 2018

Mé sny a plány

Neděle v 18:29 | Teri |  Projekty
Ahoj!
Vím, že má aktivita na blogu je strašná, ale upřímně poslední dobou nemám na blogování chuť, takže nepíšu a vlastně celkově co se týče bologavání nejsem aktivní. Nebudu slibovat, že se zlepší, ale chtěla bych se zase k blogování vrátit tak jako dříve, no uvidíme, jen vám můžu slíbit, že plánuji co nejdřívě další článek, který do čtrnáctí dnů na 100% výjde :).

(Myslím si, že není špatné někdy napsat článek o sobě, aby vás čtenáři lépe poznali, nějaké tagy o mně atd... mě nebaví a příjdou mi ohrané, ale napadl mě tento článek a myslím si, že se o mně dozvíte dost i víc než někteří mí blízcí)
Tento článek plánuji už dlouho a dost jsem se těšila až jej napíšu, protože jsem si sama nikdy takto neřekla ani nesepsala co jsou mé sny a plány do budoucna do života. Jen třeba v mezi řeči jsem si řekla já chci jednou cestovat, ale nikdy jsem se nezamýšlela co vlastně je pravda...
Výsledek obrázku pro makronky pinkVýsledek obrázku pro we heart it computer pink

1. Studování:

Asi z jedna z mála věcí, které vím jistě, chtěla bych studovat střední školu a pak vysokou školu. Zatím jsem na základní škole na druhém stupni, ikdyž se to nezdá, ale roky plynou rychle a než se naděju bude předemnou stát volba jakou školu si vybrat. Sama v tomto nemám jasno, ale odmalička jsem chtěla být doktorkou, ale teď mě to spíše táhne k podnikání nebo novinářství, protože blogování mě baví a upřímně ráda píšu, vlastně píšu ráda úplně cokoli!
Pro mě studování je vždycky bude prioritou.

2. Cestování:

Miluji cestování, rozhodně bych v životě chtěla procestovat hodně míst, poznat kulturu a jídla a všechno kolem! Zatím jsem nejdál byla v Bosně Hercegovině, jinak jezdíme skoro každý rok do Chorvatska, Slovenska a minulý rok jsme byly v Alpách. Do Polska někdy jezdíme na nakupování a taky jsme toho dost procestovovali v Česku! Můj sen od mala byl se podívat do Francie nebo Itálie, také bych chtěla navšítivit rozhodně Ameriku, vyrazit na new yourské nákupy Londýn a Thajsko, Filipíny a takové ty tropické oblasti! Věřím, že se mi to jednou splní .
Výsledek obrázku pro pařížVýsledek obrázku pro ItalieVýsledek obrázku pro New york

3.Stáž nebo cesty k lepšímu životu :):
Stáž nebo jinak kurz letní angličtiny. Viděla jsem kurzy Angličtiny v cizině podle úrovni, mně Angličtina nikdy moc nešla, ale vím, že pro život je důležitá a proto bych se v ní chtěla zlepšit a můj sen je jednou umět Anglicky. Vždycky mě fascinovalo jak youtuberky mluví plynule Anglicky. Snad jednou se mi to také povede, je to můj takový malý sen. Jak už jsem psala, že jsem odmalička chtěla být doktorkou, tak jsem také snila o stáži v cizině, ale když jsem starší, tak si uvědomuji, že bez Angličtiny to nejde.

Girl online

8. března 2018 v 18:53 | Teri |  Recenze knih
Ahoj!
Vítám vás zase po nějaké době u nového článku, ještě než přejdeme k článku, tak jste si asi všimli, že na blogu je nový jarní design za který bych chtěla poděkovat blogerce Míši .
A teď už k samotnému článku na recenzi knihy girl online! :)
Autorka: Zoela Sugg
Počet stran: 357

Obsah:
První kniha napsaná od známé britské blogerky a youtuberky, která se stala bestseller po celém světě.
Kniha vypraví o 15 skoro 16 leté Penny, která si píše svůj blog pod přezdívkou girl online.
Na blogu je zcela anonymní a ví o něm jen její nejlepší kamarád Elliot. Jednou při školním divadelním představení se jí přihodí největší trapas, který kvůli internetu uvidí skoro celý svět a tak na úvažení rodičů, jí vezmou s jejím nejlepším kamarádek Elliotem do New Yorku, před Vánoci. V New Yorku potká kluka jménem Noah, který je milý a pozorný, Penny si ho hned Zamiluje, ale Noah skrývá nějaké tajemství a není vše jak se zdá.


Recenze:
Tuhle knížku jsem viděla na blogu od wex, hned jsem si vzpomněla, že jsem jí před pár lety chtěla a začala jsem uvažovat zda si knihu koupit, protože jsem četla plno hezkých recenzní a plno i negativních recenzí.Nakonec jsem to riskla a knihu jsem si koupila. Ze začátku, asi tak do čtvrtiny knihy se ve mně střídali pocity nudy a nadšení neboli jsem stránky skoro hltala. Samotný styl autorky byl takový nezvyklý, ale zase musíme brát v potaz, že to je její první kniha. Trochu za čtvrtinou se příběh rozjel a opravdu začal být pěkný a čtenáře chvilkama pohltil. Upřímně, kdyby by kniha pokračovala, jako na začátku, tak bych jí asi odložil a nedočetla. Většinou čtu jinačí druh literatury, proto nejsem zvyklá na klidnější děj a celkově na oddychovou literaturu. Závěrečná část knížky, byla opravdu zajímavá, ale tak nějak jsem to očekávala. Na internetu jsem také četla, že druhý díl knížky girl online- na turné je lepší a děj utíká o hodně rychleji než u prvního dílu, no uvidíme. Dnes jsem si koupila i druhý díl a mám v plánu číst i ten třetí, tak jestli by jste chtěli i na další díly recenzi napište do komentářů. Hlavní postava knihy Penny mi byla sympatická od začátku a měla jsem jí ráda, ale někdy mě štvala, protože se mi zdálo, že některé věci trochu přehání jako např. její záchvaty paniky( Ano trpí záchvaty paniky od jedné nehody). Jako další z hlavnějších postav byl její kamarád Elliot, do něho jsem se nemohla vžít dlouho ze začátku, když se objevoval v knize jsem si říkala,, ach zase ten kluk, né!" naštěstí v půlce knihy, posledních pár dní v new yourku jsem ho začala mít ráda. Poslední asi z těch nejvíce hlavních postav je Noah ,hned první dojem z něho byl celkem dobrý, víc jsem si ho oblíbila jak se ukazoval v knize častěji, ještě víc mi byla sympatická jeho sestra Bety, která sice byla jako jedna z vedlejších postav, ale přesto jsem jí měla ráda, přišla mi taková roztomilá a typická malá holčička v jejím věku. Obálka knihy je moc krásná a vždycky se nad ní rozplývám. Celkově bych hodnotila knížku jako pěknou, ale rozhodně bych si jí nevybrala jako nejoblíbenější knihu. Zajímavý nápad do knihy zapojit i sms a články. Rozhodně si přečtu i druhý díl, který už mám koupený, že? a také i třetí díl. Doporučila bych jí jako takovou oddychovou knížku pro ty, kteří čtou rádi lehkou romantickou literaturu.

Pro to jí hodnotím na 58%
Celkově byla hezká, ale někdy mě určité pasáže nebavili. Těším se na druhý díl, jestli bude lepší jak všichni píšou

A už jsme u konce článku! Dneska to byla taková trochu kratší recenze, ale příště slibuji, že bude zas obrovská, doufám, že se vám líbila a zajímá mě váš názor na tu to knížku, pokuď jste jí nečetli nebo dojem na tu to knihu z recenzí a celkově váš názor na ní? Chtěli by jste recenzi i na další díly?
Teri