S láskou tě nenávidím

29. března 2018 v 21:45 | Teri |  Recenze knih
Ahoj!
Dneska pro vás mám recenzi na knížku S láskou tě nenávidím na, kterou jsem netrpělivě čekala až vyjde.
Knížku mám jako recenzní výtisk od megaknih, spolupracuji s nimi již druhým rokem a musím říct, že vždycky jsem s jejich spolupráci velice spokojená. Tým megaknih je velmi milý a přátelský a jsem ráda, že poskytují blogerům recenzní výtisk a podporují tím to blogery, jak pokročilé, tak i ty co nemají ještě tolik zkušeností.Jejich e-shop mám ráda, protože je poměrně levný a výběr knih je opravdu pestrý. Děkuji moc za spolupráci a poskytnutí recenzního výtisku :)

Ještě bych řekla, že obsah budu psát jen z pár povídek, aby recenze nebyla tolik dlouhá.
Teď už na recenzi!

Autor: sestavila Amerie
Přeložil:Tomáš bílá
Počet stran: 385
Nakladatelství: Cooboo

Obsah:

13 povídek o ničemnostech od třinácti autorů a booktuberů.Příběhy o tom jak se záporaci stali těmi zlými. Žádný příběh už nebude takový jaký býval. První povídka -Krev Imuriv vypráví o světě, kde dědí korunu prvorozená dcera. O princi jménem Rhoone, kterému se nelíbí vláda jeho rodiny a chce to změnit. Další povídka - Umíráček vypráví o klukovi co se probouzí vždy, když dostane hlad po smrti. Tentokrát má zabít mladou dívku jménem Grace, kterou připravil, kdysi o maminku a teď jí chce připravit o její vlastní život.Třetí povídkou je Julian proti všem pravidlům, ta to povídka vypráví o klukovi co ze všeho nejvíc nenávidí kluka jménem Steven Kemple a přeje si, aby zemřel.


Recenze:

Na knížku jsem se velice těšila až si jí přečtu, protože mi přijde zajímavý nápad napsat knihu z pohledu těch zlých a to záporáků! Poznat jejich životy než se stali padouchy a zjistit, proč se jimi stali nebo proč udělali nějakou špatnou věc.
Některé povídky byly slabší, ale některé zase opravdu přenádherné a dokonce i u pár povídek mi ukápla slza. Málokdy se mi stane, že mě dostane kniha natolik, aby se mi chtělo brečet, ale v té to knize se to podařilo. Všechny povídky vás nutí se zamýšlet nad záporáky a zjistíte, že je Vám jich líto. Nejvíce jsem se těšila na povídku od Soman Chainani od kterého jsem četla Škola dobra a Zla a na povídku od Victoria Schwabová(Můj anděl strážný). Po každé povídce následovalo pár stránek od booktuberu, bylo to vždycky zaměřené k té povídce co jste dočetli. Upřímně ze začátku jsem názory od booktuberů četla, ale asi v půlce knihy jsem to vzdala, protože mě to akorát nudilo, myslím si, že by to v knize vůbec nemuselo být ani by mi to nějak nechybělo.

Krev Imuriv-Reneé Ahdiehová:

Ta to povídka byla trochu těžší na pochopení, začátek jsem četla dvakrát, ale naštěstí jsem v půlce povídky chápala o co tam jde. Ta to povídka nebyla špatná, vlastně byla dobrá a po přečteném konci povídky, který mě opravdu nutil přemýšlet o padouchovi jménem Rhoon a o tom co s něho udělalo padoucha. Jen je škoda, že ta to povídka byla jako první v této knize, protože na začátek bych volila nějakou lepší.
Tu to povídku bych zhodnotila 6/10

Jack-Amerie:
Povídka o známém příběhu Jack a kouzelný fazol, tentokrát úplně jinak než jí známe. Při čtení té to povídky jsem si říkala, kdo je tady ten padouch? Povídka byla sladká a taková kamarádská, dokonce jsem pochybovala, že ta to knížka nebude taková jakou jsem si představovala a zklame mě, protože ve mně ta to povídka vyvolala pochybnosti. Pak přišel konec povídky, který nejen překvapil a vůbec by ho nikdo nečekal, ale také mě až skoro rozbrečel. Rázem celá povídka byla jiná, hezká a zároveň smutná, rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější povídky v knize.
Pro to ji hodnotím 9/10

Gwen a Art a Lance- Soman Chainani:
Rozhodně musím uznat, že je zajímavé napsat povídku v sms a ještě jí pojat moderně. Dobrá povídka, ale styl v psaní v Esemeskách se mi moc nelíbil a rozhodně více mám ráda normálně psanou formu.
Očekávala jsem od tohoto autora rozhodně více, protože jsem od něho četla už 3 knihy, které dlouho patřily mezi mé oblíbené.
6/10

Shirley& Jim- Susan Dennardová:
Hned na začátku jsem si tu to povídku spojila s britským seriálem o Shirley Holmsové. Krásná povídka a hezky napsaná, bylo to takové pohodové čtení. Povídka mi připomínala příběh Sherlocka Holmse, vlastně i jméno je dost podobné Sherlock- Shirley. Povídka byla hezky zakončená, ale myslím si, že by mohl být trochu lepší.
8/10

Chvála drobných radostí- Sarah Enniová:
Rozhodně v této knize nesměla chybět povídka o kouzlech. Konec povídky zajímavý a originální, myslím si, že by se v takové situaci v které se ocitla Sigrid, rozhodl každý stejně.
Myslím si, že ta to povídka v té to knize je taková průměrná, ale hezká a proto jí dávám
6/10

Mořská čarodějnice- Merissa Meyrová:
Na tento příběh jsem se těšila od té doby, co mi kniha přišla a já ji měla v rukou. Ta to povídka patří mezi mé oblíbené, protože je přenádherná. Tento příběh se podobal mořské panně a některé věci už jste tak tušili jak budou dál. V této povídce je krásně ukázané jak ,,lidé" dokážou být zlí a udělají z Tebe to co ani nejsi. Opravdu mě konec povídky a celkově hlavní postava Nerit se stala tím zlým, dojal.
Myslím si, že ona je spíš ten hrdina než padouch....
9/10

Krásný jed-Cindy Ponová:
Ze začátku jsem myslela, že povídka bude strašná, ale zase se ukázalo, že jsem se mýlila. Povídka od autorky Cindy Ponové, byla zvláštní a neočekávaná, sice úplně konec jsem nepochopila, ale to mI až tak nevadí, přece jen hlavní pointu povídky vím. V povídce je ukázáno jak se z dokonalosti a krásy vše změní. Podle mě hlavní postava Mej tu není žádný padouch.
8/10


Umíráček-Victoria Schwabová:
Nejlepší povídka v celé knize, umím si představit, že by z té to povídky udělali knihu nebo dokonce i film. Opravdu celá povídka byla taková sladká a hezká, ale i smutná a chvilkama mi málem ukápla i slza. Victoria Schwabová opět nezklamala a vytvořila něco ohromně překrásného. Myslím si dokonce, že Smrt, byla i hodná. Originální nápad a hlavně dobře napsaný.
10/10

Marigold-Samantha Shannová:
Z této povídky mám smíšené pocity. Ze začátku jako první dojem jsem měla příjemný, ale pak jsem se v povídce ztratila a nějak mě děj přestal bavit, dokonce jsem přemýšlela, že bych začala číst další povídku. Nakonec jsem povídku dočetla a musím říct, že konec byl celkem pěkný, ale povídka mohla být rozhodně lépe propracovanější.
5/5

Ty,Ty pořád jen ty- Adam Silvevá:
Tato povídka, byla rozhodně nejslabší z celé knížky, ale přesto měla něco do sebe. Padouška Slate, byla v něčem zlá, ale přesto v sobě měla nějaké to dobrou. Autor mohl více propracovat postavu Slate a více nám přiblížit její život, když byla ještě Amanda a ne Slate.
4/10


Julian proti všem pravidlům- Andrew Smith:
Neřekla bych, že ta to povídka patří mezi mé oblíbené, ale zase musím říct, že mě opravdu bavila. Julian mi připadá jako hodný kluk se špetkou zla v sobě. Upřímně ho dost chápu, že nesnáší Stevena Kemple, já bych ho podle toho jak se v povídce chová taky nesnášela.
5/5

Indigo a Stín- April Genevieve Tucholkeová:
Další věc co rozhodně v této knize nemohla chybět, je povídka s nějakým zvířetem. U té to povídky jsem jako u mořské čarodějnice tušila jak to bude dál. Povídce nemám co vytknou, byla pěkná a zkrátka hezká.
8/10

Sera-Nicola Yoonová:
Poslední povídka byla jako poslední sladká tečka na dortu. Na tu to povídku jsem se také hodně těšila od té doby, co jsem dostala knihu do rukou. Skoro by mně ani nenapadlo, že Sera znamená pospádku Ares, říkala jsem si docela dlouho, že je to Zajímavé jméno Sera, vsadím se, že vás ta to informace překvapila a že vás to hned nenapadlo, že? V knížce je krásně popsán život Ares a zjistíte, jak vlastně vznikl bůh války. Povídka mi přišla i něčím trochu smutná. V povídce jsem si dokonce chvilku myslela, že Sera je opravdu špatná, ale konec mi ukázal, že to tak není. Celá povídka je přenádherně napsala a vyjadřují s ní emoce,, Okamžik nemusí představovat konkrétní událost. Může to být chvilka prozření, které změní to, jak sebe sama vidíte v kontextu světa". Dokonce si myslím, že bych si tu to povídku uměla představit jako krátký hodinový film. Ta to povídka je moje druhá nejoblíbenější z té to knihy. Myslím si, že po přečtení té to povídky si jí taky zamilujete!
10/10

Na závěr bych řekla, že rozhodně stojí za to si přečíst tu to knihu. Ukáže vám, že padouši nejsou zlí nebo jimi předtím nebyli a to co udělali bylo tak celkem oprávněné. V té to knize jsem si dokonce záporáky zamilovala a přála bych si, aby vyšel i druhý díl o jiných příbězích. Vůbec nelituji, že jsem si tu to knihu koupila a ba naopak jsem strašně ráda, že jsem si jí přála jako recenzní výtisk. Bohužel si myslím, že knihu trochu kazí komentáře nebo názory od booktuberu!Pro to celkově knihu hodnotím 78 %

Děkuji ještě jednou za recenzní výtisk megaknihám, ta to kniha mi udělala nesmírně obrovskou radost! Smějící se
Doufám, že se vám dnešní recenze líbila.
Knihy najdete v jejich eshopu zde
Jak na Vás působí kniha? Jaký máte názor na padouchy? Máte je rádi? Četli jste tu to knihu už?
Teri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Vampire┼ Erin Walentine Sammael ┼Vampire┼ Erin Walentine Sammael | Web | 30. března 2018 v 19:19 | Reagovat

to si asi přečtu

2 lissy-paolohn lissy-paolohn | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 1:00 | Reagovat

Nic není jen černobílé. V tom se mi třeba hodně líbí zaklínač. Jednou udělá člověk něco dobře, podruhé zase špatně. Co je vlastně dobře a co špatně?
Rozhodně je to na hlubší zamyšlení.
Kniha vypadá zajímavě, obálka je hezká, ale přijde mi spíš pro -náctileté. Volila bych třeba bílé pozadí, za tou růží. Ale to už je asi detail, jde hlavně o obsah. ;-)

3 Black Strange Black Strange | Web | 5. dubna 2018 v 9:11 | Reagovat

To vypadá zajímavě, ale nevím jestli bych to četla

4 Papírová křídla Papírová křídla | Web | 14. dubna 2018 v 11:24 | Reagovat

Tahle knížka mě nejdřív nalákala tím, že jde o příběhy záporáků, ale když jsem později viděla její hodnocení na Goodreads, řekla jsem si, že si ji nechám ujít. U povídek je podle mě těžší čtenáře zaujmout, ale některým se to podle tebe očividně podařilo, takže... možná si dám říct a knížku si přece jen přečtu :)

5 little-booktea little-booktea | Web | 18. dubna 2018 v 22:14 | Reagovat

[1]: Asi??!😂 určitě 😯🙃

[2]: Máš, pravdu je to detail, ale upřímně souhlasím s tebou bílé pozadí by bylo skvělé ❤️

[3]: Za zkušení nic nedáš🙃

[4]: Rozhodně doporučuji si ji přečíst! Sama se někdy nechám ovládnou t recenzí, ale na druhou stranu jednou jsem četla spíše negativní recenze a knihu si koupila a leží u mě v šuplíku.... V knize je 13 povídek a zaručeně tě aspoň 3 zaujmou( při nejhorším)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama